Vücudun her bölgesinde değişik özellik ve karakterde kıl yapısı mevcuttur.( göz kapağı hariç) Lazer ile yapılan işlemler de kıl kökleri yoğun lazer ışınına maruz bırakılarak belli bir ısıya ulaştırarak kıl kökünün tahrip edilmesi amaçlanır. Diğer işlemler ile kıyaslandığında oldukça ağrısız ve rahat bir tedavi yöntemidir. Bu sayede artık ısı ile zarar gören kıl kökünden yeni kıl çıkması engellenerek epilasyon amaçlanır. Burada kişinin kıl yapısı (ince, kalın olması), kıl rengi (siyah renk ,kahverengi , kızıl, sarı, beyaz olması), kıl yoğunluğu, kişinin ten rengi, kişinin var olan hormonal bozukluğu veya hastalığı işlemin başarısını etkiler.

Bazı hassas ciltler üzerinde farklı tepki ile karşılaşılmaması adına lazer epilasyon öncesi o bölgede deneme atışları yapılır. Alınan tepkiye göre o bölgeye işlem yapılıp yapılmayacağına karar verilir.

Lazer epilasyon sonrası ciddi bir yan etki görülmez sadece işlem sonrasında cilt üzerinde ısıdan kaynaklanan hafif bir kızarıklık oluşur ki bu da zamanla kaybolur.

Uygulama sonrası işlem bölgesinin güneşten korunması oldukça önemlidir. Bu nedenle güneşten sakınmak ve yüksek faktörlü güneş koruyucular ile desteklemek gerekir.

Diyarbakır Lazer Epilasyon